Vrste, oblici i organi revizije
Vrsta: Seminarski | Broj strana: 10 | Nivo: Banja Luka College

SADRŽAJ:
Uvod ...............................................................................3
Ciljevi izučavanja............................................................3
Vrste, oblici i organi kontrole ........................................5
Vrste, oblici i organi (razvoj) revizije.............................6
Zaključak ........................................................................9
Literatura........................................................................9
1. Uvod
U ovom seminarskom radu se osvrćemo prvenstveno na Računovodstveni nadzor kao dio računovodstva preduzeća ili neke organizcije, gdje se kroz pisanje samog seminarskog rada dotičemo, samog oblika računovodstvenog nadzora, određivanje odnosa računovodstvenog nadzora, objašnjavnja odnosa između računovodstvenog nadzora, te računovodstvone revizije, koja svaka organizacija ima , tj interno revizija, gdje spadaju sve vrste kontrola na bilo kojim nivoima. Interna ili generalna revizija koja je na državnom nivou, vrši kontrola poslovanja preduzeća na polugodišnjem ili godišnjem nivou, te donosireješenje o samom poslovanju te organizacije o samom njenom poslovanju, vođenju knjiga ili uopšteno.
upravljanja.1884. godine kapitalisti su tražili od Engleske upotrebu revizije.
računovodja i ovlačćenih revizora). Preporučuje se da se postavljanje revizora izuzme iz kompetencije trgovačkih komora i prenese na samostalnu stručnu samoupravnu
organizaciju privrednih savetnika koja će predstavljati garanciju za
nepristrasno vršenje povjereničkih ovlašćenja i dužnosti.
2. Ciljevi izučavanja
Svaki proces nadzora je organizovan u sistematski niz aktivnosti sračunatih na upoređivanje unaprijed utvrđenih normi ili standarda ( na primjer: plana proizvodnje) sa ostvarenjem pored toga nadzorom se utvrđuje uzroci i posljedice eventualnih odstupanja.
Nadzorom se predlažu mjere za prevazilaženje negativnih i podsticanje pozitivnih tendencija u poslovanju preduzeća.
Nadzor je skup mjera, metoda i postupaka čiji je cilj utvrđivnje da li se ponšanje ( poslovanje)preduzeća odvija u skladu sa zakonskim propisima i internim opštim aktima, kao i da se otklone uočeni nedostatci i spriječi njihovo ponavljanje u budućem poslovnju. Nadzor je istovremeno instrument sigurnosti i zaštite imovine preduzeća i značjanfaktor procesa uprvljanja preduzećem.
Uobičajeno je rzlikovnje eksternog i internog nadzora.Eksterni nadzor se obavlja povremno i to od strane organa i lica izvan dotičnog preduzeća. Subjekt ekstrenog ndzorasu nadležni državni organi.
Interni nadzor se obavlja kontinuirano,a izvršioci su organi i lic iz preduzeća čije je poslovanje objekat nadzora.
Dok se eksternim nadzorom provjerav usklađenost poslovanja preduzeća sa zakonskim propisima, internim nadzorom se utvrđuje poštovnje internih opštih akata dotičnog preduzeća. Interni nadzor obuhvata poslove interne kontrole, interna revizije i evntualno sindikalne, odnosno radničke kontrole.

---------- OSTATAK TEKSTA NIJE PRIKAZAN. CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU. ---------- 

www.maturskiradovi.net 

 

MOŽETE NAS KONTAKTIRATI NA E-MAIL: maturskiradovi.net@gmail.com

 

 

 

besplatniseminarski.net Besplatni seminarski Maturski Diplomski Maturalni SEMINARSKI RAD , seminarski radovi download, seminarski rad besplatno, www.besplatniseminarski.net, Samo besplatni seminarski radovi, Seminarski rad bez placanja, naknada, sms-a, uslovljavanja.. proverite!